قهوه ترکی که ذاتا مزه ای شور دارد

قهوه ترک و چای نوشیدنی های فوق العاده سالمی هستند. بیشتر انواع حاوی کافئین هستند، ماده ای که ممکن است خلق و خو، متابولیسم و عملکرد ذهنی و فیزیکی شما را تقویت کند.

مطالعات همچنین نشان داده‌اند که مصرف آن در مقادیر کم تا متوسط برای اکثر افراد بی‌خطر است با این حال، دوزهای بالای کافئین ممکن است عوارض جانبی ناخوشایند و حتی خطرناکی داشته باشد.

تحقیقات نشان داده است که ژن های شما تاثیر زیادی بر تحمل شما نسبت به آن دارند. برخی می توانند کافئین بسیار بیشتری نسبت به دیگران مصرف کنند بدون اینکه اثرات منفی را تجربه کنند.

علاوه بر این، افرادی که به کافئین عادت ندارند ممکن است پس از مصرف مقداری که معمولاً دوز متوسط ​​در نظر گرفته می شود، علائمی را تجربه کنند.

در اینجا 9 عارضه جانبی بیش از حد کافئین آورده شده است.

قهوه

1. اضطراب
کافئین برای افزایش هوشیاری شناخته شده است.

این ماده با مسدود کردن اثرات آدنوزین، یک ماده شیمیایی مغز که باعث احساس خستگی شما می شود، عمل می کند. در همان زمان، ترشح آدرنالین، هورمون “جنگ یا گریز” مرتبط با افزایش انرژی را تحریک می کند.

با این حال، در دوزهای بالاتر، این اثرات ممکن است بارزتر شوند و منجر به اضطراب و عصبی شوند.

در واقع، اختلال اضطراب ناشی از کافئین یکی از چهار سندرم مرتبط با کافئین است که در راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی (DSM) که توسط انجمن روانپزشکی آمریکا منتشر شده است، فهرست شده است.

مصرف روزانه بسیار بالای 1000 میلی گرم یا بیشتر در روز گزارش شده است که باعث عصبی شدن، بی قراری و علائم مشابه در بیشتر افراد می شود، در حالی که حتی مصرف متوسط آن ممکن است منجر به اثرات مشابه در افراد حساس به کافئین شود.

علاوه بر این، نشان داده شده است که دوزهای متوسط باعث تنفس سریع و افزایش سطح استرس در صورت مصرف در یک جلسه می شود.

یک مطالعه بر روی 25 مرد سالم نشان داد که افرادی که تقریباً 300 میلی گرم کافئین مصرف کردند، بیش از دو برابر افرادی که دارونما مصرف کردند، استرس داشتند.

جالب اینجاست که سطوح استرس بین مصرف‌کنندگان معمولی و کمتر مصرف‌کنندگان کافئین مشابه بود، که نشان می‌دهد این ترکیب ممکن است همان تاثیر را روی سطوح استرس داشته باشد، صرف نظر از اینکه آیا آن را به طور معمول می‌نوشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.