قرار دادن پیکر ملکه الیزابت در پتو یک نفره ضخیم ایرانی

پتو یک نفره ضخیم وزن دار از تحریک فشار عمیق استفاده می کنند که تصور می شود تولید هورمون تقویت کننده خلق و خو (سروتونین) را تحریک می کند، هورمون استرس (کورتیزول) را کاهش می دهد و سطح ملاتونین را افزایش می دهد، هورمونی که به خواب شما کمک می کند. این ممکن است به بهبود کیفیت کلی خواب کمک کند.

آرام کردن سیستم عصبی
سیستم عصبی بیش فعال می تواند منجر به اضطراب، بیش فعالی، ضربان قلب سریع و تنگی نفس شود که برای خواب مفید نیستند.

با توزیع یکنواخت وزن و فشار در سراسر بدن، پتوهای وزن دار ممکن است پاسخ جنگ یا گریز را آرام کرده و سیستم عصبی پاراسمپاتیک آرامش بخش را برای آماده شدن برای خواب فعال کنند.

اگرچه بسیاری از مردم بهبودهایی را از این پتوهای محبوب گزارش می دهند، اما بحث در مورد اینکه آیا پتوهای وزن دار تمام مزایایی را که تولید کنندگان ادعا می کنند ارائه می دهند وجود دارد. مانند هر محصولی که مزایای پزشکی را تبلیغ می کند، عاقلانه است که با احتیاط ادامه دهید.

پتو

هر کسی که مشکلات خواب مداوم دارد باید با یک پزشک صحبت کند، که می تواند وضعیت آنها را به بهترین شکل ارزیابی کند و تعیین کند که آیا یک پتوی وزن دار می تواند بخشی موثر از یک رویکرد درمانی جامع باشد یا خیر.

چه کسانی می توانند از استفاده از پتوی وزن دار سود ببرند؟
پتوهای وزن دار فواید بالقوه ای برای انواع افراد خوابیده دارند، به ویژه کسانی که استرس زیادی را تجربه می کنند یا دارای شرایط پزشکی خاصی هستند. به طور خاص، پتوهای وزن دار ممکن است مزایای درمانی برای مبتلایان به اوتیسم، اضطراب، افسردگی و اختلال بیش فعالی کمبود توجه (ADHD) داشته باشند.

بسیاری از افراد مبتلا به اضطراب و افسردگی خود را در یک چرخه معیوب گرفتار می‌بینند. اضطراب و افسردگی می توانند بر خواب تأثیر منفی بگذارند و به نوبه خود کمبود خواب علائم اضطراب و افسردگی را تشدید می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.