زنی با خوردن تخم مرغ زرده طلایی مسموم شد

کمبود و بیش از حد مواد مغذی در بسیاری از جنبه های سلامت انسان نقش دارد تخم مرغ زرده طلایی به عنوان منبعی از مواد مغذی ضروری در سراسر جهان برای تامین نیازهای تغذیه ای جوامع بشری مورد استفاده قرار گرفته است.

از سوی دیگر، تخم مرغ زرده طلایی همچنین حاوی مقدار قابل توجهی کلسترول است، یک مولکول چربی که با ایجاد بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

اینکه آیا افزایش مصرف تخم مرغ منجر به افزایش جذب کلسترول و اختلال در هموستاز کلسترول می شود، مدتی است که مورد بحث بوده است. هموستاز کلسترول از طریق دریافت رژیم غذایی، بیوسنتز درون زا، استفاده و دفع آن تنظیم می شود.

اخیراً، برخی از علایق تحقیقاتی به اثرات مصرف تخم مرغ زرده طلایی بر هموستاز کلسترول از طریق جذب کلسترول روده ای پرداخته شده است. مواد مغذی موجود در تخم مرغ مانند فسفولیپیدها ممکن است در این فرآیند نقش داشته باشند.

اهداف این بررسی خلاصه کردن پیشرفت های اخیر در این زمینه و بحث در مورد برخی از مزایای بالقوه مصرف تخم مرغ است.

قابل اعتماد و متخصص:
1. مقدمه
یک سیستم تنظیم کلسترول هموستاتیک در بدن انسان وجود دارد. از دست دادن هموستاز کلسترول منجر به متابولیسم غیرطبیعی کلسترول مانند کلسترول بالا می شود که با ایجاد بیماری های قلبی عروقی (CVD) از جمله آترواسکلروز، بیماری عروق کرونر قلب و سکته مغزی مرتبط است.

CVD یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است که منجر به مرگ 17.9 میلیون نفر (32.1٪) در سال 2015 شد و از 12.3 میلیون (25.8٪) در سال 1990 افزایش یافت.

بر اساس نتایج مطالعات اپیدمیولوژی، سطح کلسترول بالای پلاسما، به ویژه سطح بالای لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL)، مستقیماً با CVD مرتبط است، در حالی که سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) رابطه منفی با خطر CVD دارد.

ارتباط بین کلسترول خون و بیماری قلبی ابتدا توسط مطالعه قلب فرامینگهام  تأیید شد و این فرضیه که کلسترول رژیم غذایی نیز با بیماری های قلبی مرتبط است ارائه شد.

این فرضیه با مطالعه حیوانی در خرگوش ها در سال  مطالعات مشاهده ای در دهه 1980  پشتیبانی شد که نشان دهنده ارتباط بین کلسترول غذایی و خطر بیماری های قلبی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.