روغن موتور grand7 که بر اثر سرما تغییر شکل می دهد

روغن موتور grand7 دارای رتبه A1 برای ارائه صرفه جویی در مصرف سوخت در خودروهای موتور بنزینی طراحی شده است، در حالی که روغن B3 برای موتورهای دیزلی با کارایی بالا مناسب است.

درجات روغن نیز وجود دارد که با حرف C شروع می شود. اینها را می توان در موتورهای بنزینی و دیزل سبک استفاده کرد و بر اساس محدوده A5/B5 است. C1 بر پایه SAPS کم (خاکستر سولفاته، فسفر و گوگرد)، C2 بر پایه SAPS متوسط و C3 بر اساس SAPS متوسط اما با سطوح عملکرد بالاتر است.

انتخاب روغن برای ماشین شما
کتابچه راهنمای وسیله نقلیه شما یک دسته بندی ACEA، درجه و در بسیاری از موارد سازنده روغن شما را به شما می دهد. هنگام خرید روغن، به دنبال روغنی باشید که با مشخصات توصیه شده مطابقت داشته باشد.

روغن موتور

برای بهترین عملکرد، مارکی را که در کتابچه راهنمای خودروی شما توصیه شده است، خریداری کنید. استفاده از روغن ارزان‌تر و بدون مارک با مشخصات مشابه، اگر هم آن را شارژ کنید و هم مرتباً آن را تعویض کنید، نباید به وسیله نقلیه شما آسیبی برساند، با این حال، سازندگان بزرگ پول زیادی را صرف تولید روغن‌های با کارایی بالا می‌کنند که می‌تواند مزایایی مانند طولانی‌شدن داشته باشد. عمر موتور، کاهش مصرف سوخت و عدم نیاز به بارگیری زیاد.

روغن خود را عوض کنید
علاوه بر اینکه توصیه می‌کند چه روغنی را باید در خودروی خود بریزید، کتابچه راهنمای وسیله نقلیه شما به شما می‌گوید هر چند وقت یک‌بار باید روغن خود را تعویض کنید. با گذشت زمان، آلاینده ها به روغن شما راه پیدا می کنند.

در همان زمان، روغن به تدریج از موتور شما می جوشد. اگر فقط سطح روغن خود را بالا ببرید، به جای تعویض کامل، نسبت آلاینده ها به روغن افزایش می یابد و ذرات ساینده موجود در آن به تدریج در موتور شما از بین می روند. بنابراین مهم است که o خود را به طور کامل تغییر دهید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.