جوشکاری با الکترود دستی و خرید لوازم آن

جوشکاری با الکترود دستی نام یک فرایند جوشکاری است که در آن با استفاده از جوشکاری و الکترود جوشکاری بین فلزات مختلف از جمله انواع فولاد آلومینیوم، چدن، و غیره اتصال برقرار می کنند. این روش جوشکاری یکی از پر کاربرد ترین روش های اتصال فلزات است. تجهیزات فرایند جوشکاری شامل ترانس جوشکاری، کابل اتصال، انبر نگهدارنده الکترود، ماسک جوشکاری، دستکش، روپوش می باشد.

جوشکاری با الکترود دستی و خرید لوازم آن

فواید جوشکاری با الکترود دست

فواید جوشکاری با الکترود دست

مزیت های فرآیند جوشکاری الکترود دستی:

تجهیزات ساده، ارزان و قابل حمل ـ مناسب برای جوشکاری قسمت هایی از سازه جوشی که محدودیت دسترسی دارند ـ بازه وسیع فولادهای ساده و آلیاژی که امکان جوشکاری با این فرایند را دارند.

ماشین ساخت سیم جوش co2 ظریف از انواع لیزرهای جامد با سیستم پمپاژ لامپی می باشد، حمل و نقل آسان این دستگاه به دلیل ابعاد کوچک آن، از مشخصه های بارز این دستگاه می باشد.  از این لیزر برای جوش های بسیار ظریف استفاده می شود پارامترهای مربوط به جوش بسته به جنس فلزات و عمق و عرض جوش قابل تنظیم است این پارامترهای شامل پهنای پالس فرکانس توان می باشد از مشخصه های برجسته این دستگاه امکان جوش انواع فلزات همنام و غیر همنام به یکدیگر همانند مس نیکل ـ نیکل تیتانیوم ـ مس برنج و.. می باشد.

علت چسبیدن الکترود جوش متفاوت است مثلا آمپر دستگاه درست تنظیم نشده و کم است آمپر معمول برای جوش حدود ۲۵ تا ۳۰ برار قطر سیم جوش به میلی متر هست یا سیم جوش نامرغوب هست یا جنس الیاژ آن با آلیاژ قطعه متفاوت هست یا گل سر سیم جوش تکیده.

فروش فله ای الکترود در کشور

فروش فله ای الکترود در کشورفروش فله ای الکترود از نمایندگی و مراکز فروش آن  موجب می شود تا محصولی با درصد اطمینان و ضمانت بالاتر با قیمتی مناسب و ارزان تر از بازار به دست مشتریان برسد.

تاثیر قطبیت در جوشکاری با قوس الکتریک ممکن است از جریان مستقیم با الکترود مثبت یا منفی استفاده شود انتخاب جریان بستگی به نوع الکترود اتمسفر قوس و نوع فلزی که جوش داده خواهد شد بستگی دارد.

تنظیم دستگاه جوش چگونه می باشد؟

برای ورودی دستگاه جوش برق شهر است که شامل ولتاژ ۲۲۰ولت با فرکانس ۵۰ ـ ۶۰ هرتز است این مشخصه در برق شهری در اکثر نقاط کشور ثابت است مگر روستاهای دور افتاده یا محله هایی که دارای نقصان فنی برق باشند، البته تنظیم برق ورودی در مواقع استفاده از برق ژنراتور یا موتور برق بسیار مهم است و به این دلیل خرابی در دستگاه هایی که برق ورودی را از ژنراتور می گیرند بالا می رود جریان مورد نیاز دستگاه جوش تکفاز در حالت ماکسیمم به ۴۰ آمپر می رسد و انتخاب فیوز مناسب برای دستگاه جوش الزامی است.

تولید الکترود در بسته بندی های با حجم مختلف

تولید الکترود در بسته بندی های با حجم مختلففرايند توليد الكترود جوشكاري به صورت زير است: زنگ زدایی »کشش» بسته بندی» صاف و برش» پوشش دهی» خشک کردن »بسته بندی.

سرعت جوشکاری باید چگونه باشد‌؟ سرعت مناسب سرعتی است که مهره های جوشی با ظاهری مناسب ایجاد شود و تحت تاثیر فاکتورهایی از قبیل قطبیت جریان و وضعیت جوشکاری نوع اتصال و نصب اتصالات و..

سرعت حرکت پایین سبب ایجاد درز جوش پهن و مقعر با نفوذی کم عمق می شود.

انبر جوشکاری مثبت است یا منفی؟

سیم جوش co2 زیر پودری برای ایجاد برق می باشد و برای نگهداری الکترود استفاده می شود و الکترود را به جنس متصل می کند در واقع انبر جوشکاری برای  نگه داشتن الکترود استفاده می شود تا جریان لازم بین کابل جوشکاری و الکترود برقرار شود.

انبر جوشکاری ای که تهیه می کنید، باید سبک باشد و دارای روکش عایق قوی از جنس کائوچو، الستیک و.. باشد دهانه انبر جوشکاری باید محکم تا بتواند الکترود هارا در حالت مورد نیاز نگه دارد به طور کلی انبر جوش را به جریان مثبت و انبر اتصال را به جریان منفی وصل می کنند.

نمایندگی فروش الکترود در کشور

نمایندگی فروش الکترود در کشوربزرگترین نمایندگی های فروش الکترود در شهرهای، تهران مشهد و.. می باشد، که ابتدا تهران، سپس اصفهان و عسلویه بزرگترین تولید کنندگان این محصول اند که دارای تعداد متعدد نمایندگی نیز می باشند.

جوشکاری توپودری چیست‌؟

در جوشکاری قوس توپودری یک قوس بین الکترود لوله ای هسته  گداز اور پیوسته و استخر جوش برقرار می شود فرایند این گونه جوشکاری ممکن است،  اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک اجرا شود اگر چه بیشتر به صورت نیمه اتوماتیک انجام می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.